Pomysły na prace z gliny samoutwardzalnej

Pomysły na prace z gliny samoutwardzalnej

Przy pierwszych krokach z gliną samoutwardzalną trudno od razu wpaść  na niesamowity pomysł, a co więcej – umieć go wykonać. Internet wypełniony jest przeróżnymi inspiracjami, pokazuje, że ograniczeń w tworzeniu jest bardzo mało. Przychodzę do was z pomysłami na prace z gliny samoutwardzalnej – na pewno znajdziecie coś dla siebie!

1. Gliniany talerzyk

To chyba najlepsza rzecz na początek naszej przygody. Gliniany talerzyk możecie wykonać bardzo łatwo. Za pomocą miseczki wykrawacie kształt koła w rozwałkowanej glinie i wycięty kształt kładziecie na spodzie miski, która odwrócona jest do góry nogami. Formujecie talerzyk na naczyniu i zostawiacie do wyschnięcia (zazwyczaj są to około dwa dni). Pamiętajcie, że musi wyschnąć też środek miseczki! Pozwólcie mu na to po zdjęciu formy z naczynia. Dopiero po wyschnięciu i wyszlifowaniu miseczki możecie przystąpić do jej malowania. (Na moim blogu znajdziecie poradnik jak malować glinę). Pomysły na prace z gliny samoutwardzalnej jak ten pozwalają na urozmaicenie wnętrza i rozwój kreatywności.

pomysły na prace z gliny samoutwardzalnej

2. Gliniany kubeczek/mini doniczka

Na stworzenie tych glinianych ozdób również mam bardzo łatwy sposób. Potrzebujecie plastikowej/szklanej butelki o wybranej szerokości i wysokości. Rozwałkowaną glinę docinacie do podłużnych prostokątów. Na rozwałkowanej glinie odciskacie spód butelki i wycinacie koło. Butelkę odwracacie do góry nogami, przyklejacie glinę na jej spód i oklejacie ją prostokątnymi elementami. Łączycie ścianki i podstawę ze sobą za pomocą wody, pędzelków i dłoni. Jeśli chcecie możecie dokleić wystające elementy np. usta, które mocujecie do kubeczka odrobiną wody. Nasze dzieło schnie około dwa dni – jeśli uznamy je za suche, musimy wysunąć użytą wcześniej butelkę z naszego kubeczka. Pozwalamy mu wyschnąć w środku i możemy przystąpić do malowania!

pomysły na prace z gliny samoutwardzalnej

Pomysły na prace z gliny samoutwardzalnej są naprawdę różne – w internecie znajdziecie ogrom inspiracji. Oczywiście na tym nie kończy się moja baza pomysłów, mam ich dużo więcej i lada moment się nimi z Wami podzielę! STAY TUNED 💘

 

 

ZAPRASZAM WAS NA MOJE MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE 👁‍🗨

instagram

facebook

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *